والی هرات امروز در دیدار با مسئولان خراسان رضوی خواستار شتاب بخشی به عملیات اجرایی طرح ریلی خواف – هرات شد.

به گزارش خواف نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی امروز گفت: پروژه ریلی خواف – هرات یکی از مهم ترین موضوعات مورد تاکید بین کشورهای جمهوری اسلامی ایران و افغانستان است.تسریع در اجرای پروژه ریلی خواف – هرات

علی رسولیان که به تازگی در راس یک هیات اقتصادی بلند پایه اقتصادی و تجاری  به شهر هرات در افغانستان سفر کرده است با بیان این مطلب افزود: در چارچوب گفت و گو با رحیمی والی هرات، وی قول پیگیری برای شتاب دهی هر چه بیشتر به اجرای پروژه ریلی خواف – هرات در کشور افغانستان داد.

وی افزود: توسعه همکاری های خراسان رضوی با ولایت هرات و نگاه ویژه رزم حسینی استاندار نیز در این نشست مورد اشاره قرار گرفت.

والی هرات نیز ارتباطات خوب خود را با رئیس جمهور افغانستان متذکر شد و اعلام کرد که پروژه های پیشنهادی به ویژه شتاب بخشی در توسعه ریلی بین دو استان را از طریق روابط دیپلماتیک و ارتباطات پیگیری کند.

در پایان این دیدار از والی هرات دعوت به عمل آمد سفری به مشهد داشته باشد تا گام دیگری در مسیر توسعه روابط اقتصادی بین خراسان رضوی و هرات برداشته شود.

چهارمین دور نشست همکاریهای اقتصادی خراسان رضوی و ولایت هرات افغانستان دیروز با حضور معاون استاندار خراسان رضوی و مقامات محلی افغانستان در شهر هرات آغاز شد.

هِرات واقع در ۱۲۰ کیلومتری مرز دوغارون و ۳۷۰ کیلومتری شرق مشهد، یکی از کلان شهرهای افغانستان، مرکز ولایت هِرات در غرب آن کشور است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری خواف نیوز – اخبار شهرستان خواف | سیاسی، فرهنگی،هنری، اجتماعی، ورزشی