شماره : 5688
21 / 4 / 1400 - 3:28

برگزاری دوره آموزشی رابطین بیمه ای کارگاه ها

به گزارش روابط عمومی تامین اجتماعی شعبه خواف، اداره کل تامین اجتماعی استان خراسان رضوی اقدام به برگزاری دوره آموزشی ویژه رابطین بیمه ای کارگاه ها، ادارات، اصناف و … نموده است. متقاضیان می توانند جهت ثبت نام در این دوره به آدرس http://yun.ir/ssokhr مراجعه نمایند. زمان برگزاری دوره: 27و 28 مرداد ماه 1400 ساعت

به گزارش روابط عمومی تامین اجتماعی شعبه خواف، اداره کل تامین اجتماعی استان خراسان رضوی اقدام به برگزاری دوره آموزشی ویژه رابطین بیمه ای کارگاه ها، ادارات، اصناف و … نموده است.

متقاضیان می توانند جهت ثبت نام در این دوره به آدرس http://yun.ir/ssokhr مراجعه نمایند.

زمان برگزاری دوره: 27و 28 مرداد ماه 1400

ساعت 9 الی 12:30

ثبت شده در سایت پایگاه خبری خواف نیوز – اخبار شهرستان خواف طی شماره 5688 توسط مدیر فنی سایت و در روز دوشنبه 21 تیر 1400 ساعت 03:28:59
© Copyright 2021 http://khafnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5950
1 / 7 / 1400 - 13:17

مدیر کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی: به شهرستان خواف در ۲ سال گذشته حدود ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته که ۷۵۰ هکتار عملیات مقابله با بیابان زایی داشته و ۵ کیلومتر نیز بادشکن ایجاد کرده ایم.

به گزارش خواف نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما وحید جعفریان در بازدید از پروژه‌های بیابان زدایی شهرستان خواف با بیان این مطلب گفت: این پتانسیل باعث می‌شود تا بتوانیم به عنوان یک استان پیشران و الگو، برای نهادینه کردن رویکرد مشارکتی مناطق بیابانی با جوامع محلی بهره بگیریم.وی با بیان اینکه بیش از

به گزارش خواف نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما وحید جعفریان در بازدید از پروژه‌های بیابان زدایی شهرستان خواف با بیان این مطلب گفت: این پتانسیل باعث می‌شود تا بتوانیم به عنوان یک استان پیشران و الگو، برای نهادینه کردن رویکرد مشارکتی مناطق بیابانی با جوامع محلی بهره بگیریم.وی با بیان اینکه بیش از ۳۰ میلیون هکتار از عرصه‌های بیابانی کشور تحت تاثیر فرسایش بادی است، افزود: این شرایط عملا باعث تخریب بسیاری از زیرساخت ها، بسته شدن راه ها، تخریب اراضی کشاورزی، آسیب به تاسیسات کارخانجات و بسیاری از آسیب‌های دیگر در حوزه بهداشت و سلامت ساکنین این مناطق می‌شود.وی افزود: از دیرباز فعالیت‌های بیابان زدایی به منظور کنترل فرسایش بادی و بهبود شرایط زیستی در این مناطق توسط دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور انجام می‌شده و اکنون نیز در دست انجام است.مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار داشت: مناطق بیابانی کشور دارای قابلیت‌ها و ظرفیت‌هایی است که بهره برداری درست و مدیریت صحیح این ظرفیت‌ها می‌تواند ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت مردم در حاشیه کویر کند و خلق ثروت و آبادی در این مناطق داشته باشد.دکتر جعفریان ادامه داد: مناطق کویری ظرفیت‌های بسیار قابل توجه و گاه منحصر به فردی در حوزه طبیعت گردی، گیاهان دارویی، چرای دام و کارکرد‌های دیگر در حوزه استفاده از انرژی تجدیدپذیر دارد. مدیر کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی نیز در این بازدید گفت: در استان ۵/۵ میلیون هکتار اراضی بیابانی داریم که ۲/۵ میلیون هکتار تحت فرسایش بادی شدید و ۱/۳ میلیون هکتار کانون فرسایش است و باید توجه ویژه‌ای به آن‌ها داشته باشیم.محسن فنودی بیان داشت: به شهرستان خواف در ۲ سال گذشته حدود ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته که ۷۵۰ هکتار عملیات مقابله با بیابان زایی داشته و ۵ کیلومتر نیز بادشکن ایجاد کرده ایم.وی افزود: امسال هم ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بیش از ۲ سال گذشته، اعتبار برای این شهرستان مصوب کرده ایم که با این اعتبار، ۴۰۰ هکتار عملیات بیابان زدایی و ۵ کیلومتر هم بادشکن انجام خواهیم داد.مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از مدیریت رواناب ها، نهالکاری اسدآباد، بادشکن غیرزنده و ایستگاه تولید بذر و نهال بیاس آباد هم بازدید کرد.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری خواف نیوز – اخبار شهرستان خواف طی شماره 5950 توسط mh64poorabbas و در روز پنج‌شنبه 1 مهر 1400 ساعت 13:17:00
© Copyright 2021 http://khafnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5918
24 / 6 / 1400 - 17:26

جراحی ستون فقرات برای اولین بار در بیمارستان ۲۲ بهمن خواف

به گزارش خواف نیوز عصر روز گذشته، دوشنبه ۲۲ شهریورماه برای اولین بار در شهرستان خواف عمل جراحی اورژانس ستون فقرات برای بیماری ۴۱ ساله که دچار فلج عضلات مچ پا و بی اختیاری ادراری شده بود توسط دکتر رضا بی‌نوا جراح و متخصص ارتوپدی انجام شد. دکتر فرشته خوش نیت رئیس شبکه بهداشت و

به گزارش خواف نیوز عصر روز گذشته، دوشنبه ۲۲ شهریورماه برای اولین بار در شهرستان خواف عمل جراحی اورژانس ستون فقرات برای بیماری ۴۱ ساله که دچار فلج عضلات مچ پا و بی اختیاری ادراری شده بود توسط دکتر رضا بی‌نوا جراح و متخصص ارتوپدی انجام شد.

دکتر فرشته خوش نیت رئیس شبکه بهداشت و درمان اذعان داشت با افزایش تجهیزات اتاق عمل، تهیه دستگاه MRI و ارتقای سطح بیمارستان خواف از 2B به 3 طیف وسیع تری از عمل های تخصصی در شهرستان قابل انجام خواهد بود و نیاز به اعزام بیماران به مراکز استان و سایر شهرستان های مجاور مرتفع گشته و با حضور جراحان جوان و با انگیزه در شهرستان کیفیت خدمات درمانی ارائه شده به مردم شریف خواف بیش از گذشته افزایش خواهد یافت.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری خواف نیوز – اخبار شهرستان خواف طی شماره 5918 توسط mh64poorabbas و در روز چهارشنبه 24 شهریور 1400 ساعت 17:26:03
© Copyright 2021 http://khafnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5915
24 / 6 / 1400 - 17:11

دانش آموز خوافی منتخب شورای مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی کشور

به گزارش خواف نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمود ایوبی مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان خواف گفت: در سومین اجلاسیه کنگره سیزدهم اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان کشور، نرگس مهدوی فر مسئول انجمن اسلامی دبیرستان مشکات خواف با اکثریت آرا به عنوان عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان کشور انتخاب شد. او

به گزارش خواف نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمود ایوبی مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان خواف گفت: در سومین اجلاسیه کنگره سیزدهم اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان کشور، نرگس مهدوی فر مسئول انجمن اسلامی دبیرستان مشکات خواف با اکثریت آرا به عنوان عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان کشور انتخاب شد.

او افزود: شورای مرکزی عالی‌ترین مرجع سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، نظارت و ارزیابی در اتحادیه است و متشکل از یک نفر منتخب و دو نفر کارشناس نماینده رهبری ، نماینده وزیر آموزش و پرورش، دبیرکل اتحادیه و ۴ نفر از منتخبین کنگره که ۲ نفر آن‌ها از بین دانش‌آموزان انتخاب می‌شوند. 

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان خواف ضمن تشکر از مسئولین امر ادامه داد: مهدوی فر منتخب بخش دختران کنگره در شورای مرکزی است که از پایه هفتم عضو انجمن اسلامی مدرسه بوده است نامبرده از پایه نهم تاکنون سه سال متوالی به‌عنوان مسئول انجمن های اسلامی در مدارس مهرورزان و مشکات خواف بوده است. 

ثبت شده در سایت پایگاه خبری خواف نیوز – اخبار شهرستان خواف طی شماره 5915 توسط mh64poorabbas و در روز ساعت 17:11:26
© Copyright 2021 http://khafnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5912
24 / 6 / 1400 - 17:03

واژگونی خودروی حمل متوفی در محور خواف با ۲ کشته و مصدوم

مدیر روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان خواف از واژگونی خودروی حمل متوفی در محور خواف ـ سلامی با ۲ کشته و مصدوم خبر داد. به گزارش خواف نیوز به نقل از فارس یونس بهره‌مند اظهار کرد: یک خودروی حمل متوفی که در حال انتقال یک جنازه از تبعه افغانستانی بود غروب دوشنبه در محور

مدیر روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان خواف از واژگونی خودروی حمل متوفی در محور خواف ـ سلامی با ۲ کشته و مصدوم خبر داد.

به گزارش خواف نیوز به نقل از فارس یونس بهره‌مند اظهار کرد: یک خودروی حمل متوفی که در حال انتقال یک جنازه از تبعه افغانستانی بود غروب دوشنبه در محور خواف به سلامی واژگون شد.

مدیر روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان خواف افزود: در این سانحه رانندگی یکی از سرنشینان خودرو درصحنه جان باخت و سرنشین دیگر برای مداوا به مراکز درمانی منتقل شد.

وی ابراز کرد: علت این سانحه رانندگی توسط کارشناسان پلیس‌راه در دست بررسی است.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری خواف نیوز – اخبار شهرستان خواف طی شماره 5912 توسط mh64poorabbas و در روز ساعت 17:03:31
© Copyright 2021 http://khafnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5895
22 / 6 / 1400 - 19:54

مشکل کم‌آبی «علی‌آباد جلگه زوزن» حل شد

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان خواف گفت: با توجه به اعتراض اهالی روستای علی‌آباد مبنی بر پایین بودن بیش از حد فشار آب، طی بازدید میدانی مشخص شد جوش پلی‌اتیلن در مسیر انتقال آب دلیل ایجاد مشکل بود. به گزارش خواف نیوز سیدحسن رضائیان در تشریح ماجرای کاهش شدید فشار آب در این محل

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان خواف گفت: با توجه به اعتراض اهالی روستای علی‌آباد مبنی بر پایین بودن بیش از حد فشار آب، طی بازدید میدانی مشخص شد جوش پلی‌اتیلن در مسیر انتقال آب دلیل ایجاد مشکل بود.

به گزارش خواف نیوز سیدحسن رضائیان در تشریح ماجرای کاهش شدید فشار آب در این محل اظهار کرد: در روستای علی‌آباد به‌خاطر کاهش فشار آب مشکلاتی برای مردم ایجاد شده بود که پس از دریافت گلایه‌ها و اعتراض‌های صورت گرفته از سوی روستاییان، بازدید میدانی از منطقه در دستور کار قرار گرفت. همچنین پس از بررسی و فشارسنجی در نقاط مختلف، اقدام به حفاری کردیم تا اگر در شبکه گرفتگی ایجاد شده، مشخص شود.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان خواف افزود: در محلی از اتصال لوله‌ها که به‌صورت جوش پلی‌اتیلن به هم متصل شده بود شاهد گرفتگی ۸۰ درصدی بودیم که این مورد مانع انتقال آب به محدوده‌ای که روستاییان از افت شدید فشار آب گلایه داشتند، شده بود. در ادامه و پس از عیب‌یابی و همچنین رفع این گرفتگی، شست‌وشوی مسیر آنجا و اتصال دوباره لوله‌ها هم انجام شد.این اقدام سبب رفع مشکل کمبود فشار و دبی آب در مسیرها شد و رضایت مردم روستا را به دنبال داشت.

کاهش خروجی یک چاه و راه چاره آن

رضائیان بیان کرد: توان تولید در روستای هزارو ۶۰۰ نفری علی‌آباد بخش جلگه زوزن، ۸ لیترو نیاز آبی مردم ۶/۵ لیتر برثانیه است، اما با توجه به شرایطی که به‌وجود آمده بود شاهد اعتراض مردم روستا مبنی بر کمبود آب بودیم و با توجه به کاهش دبی، بالفعل یکی از دو حلقه چاه مجتمع حسن‌آباد علی‌آباد از ۸ لیتر به ۴ لیتر برثانیه برای افزایش توان برداشت در شرایط پیک مصرف آب؛ ویدئو متری چاه شماره ۲ مجتمع مذکور انجام شد که پس از بررسی‌ها به‌دلیل گرفتگی قسمتی از مشبک‌های لوله جدار که مانع تغذیه چاه می‌شد تصمیم‌گیری شد تا پس از کاهش مصارف و سرد شدن هوا عملیات احیای چاه مذکور برای افزایش توان آبدهی چاه توسط امور آب و فاضلاب خواف انجام پذیرد.

مدیر آبفای شهر خواف عنوان کرد: در راستای استفاده بهینه از مخزن تازه تأسیس مجتمع مذکور به ظرفیت ۵۰۰ مترمکعب که به‌دلیل عدم اجرای خطوط مجزا برای دو روستا و همچنین فرسودگی خارج از مدار است، اقدام‌های لازم برای این موضوع در اسرع وقت صورت پذیرد تا از این طریق در زمان پیک مصرف آب و یا قطعی برق ضمن افزایش قدرت مانور و استفاده از حجم آب ذخیره شده، کمترین تنش به مشترکان وارد شود.

سپاه و یک خیریه پای کار حل مشکل مردم

وی تأکید کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته توسط آب و فاضلاب خواف، بنیاد خیریه نیکوکاری ابراهیمی و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا(ع) درخصوص عملیات اصلاح شبکه فرسوده این دو روستا پای کار آمدند و با توجه به اولویت‌بندی در دستور کار قرار گرفت و به‌زودی عملیات مورد نیاز آغاز خواهد شد.

رضائیان یکی از چالش‌های جدی تأمین آب در منطقه را وجود انشعاب‌های غیرمجاز عنوان کرد و ادامه داد: در دو روستای مذکور تخلف‌هایی نظیر اتصال غیرمجاز به شبکه توزیع، دستکاری در تجهیزات اندازه‌گیری، اتصال قبل از کنتور و مصرف بی‌رویه آب (مصارفی همچون دامداری‌ها، باغات و…)، حجم قابل ملاحظه‌ای از آب تخصیص داده شده برای شهروندان را مصرف نموده و موجب ایجاد چالش در مقوله مصارف شرب و مسکونی می‌شود. این ماجرا در فصل‌های گرم سال و پیک مصرف به مراتب بیشتر قابل لمس است. از همین رو امور آب و فاضلاب درخصوص حفظ حقوق مشترکان و کاهش آب بدون درآمد و همچنین پیشگیری از صدمه به شبکه و مشکلات بهداشتی ناشی از برگشت آب در انشعاب‌های غیرمجاز، با جدیت در این موارد ورود کرده و با متخلفان برخورد خواهد کرد.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری خواف نیوز – اخبار شهرستان خواف طی شماره 5895 توسط mh64poorabbas و در روز دوشنبه 22 شهریور 1400 ساعت 19:54:56
© Copyright 2021 http://khafnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5883
22 / 6 / 1400 - 19:41

فرماندار خواف: ٣٣ درصد مردم خواف علیه بیماری کرونا واکسینه شده اند

فرماندار خواف گفت: تاکنون ۳۳ درصد از افراد بالای ۱۸ سال در خواف علیه بیماری کرونا واکسینه شده اند. به گزارش خواف نیوز هب نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حسین سنجرانی فرماندار خواف گفت: میزان تزریق روزانه واکسن در تمام نقاط شهرستان خواف برابر با هدف‌گذاری انجام شده صورت گرفته و در حال حاضر بیش از

فرماندار خواف گفت: تاکنون ۳۳ درصد از افراد بالای ۱۸ سال در خواف علیه بیماری کرونا واکسینه شده اند.

به گزارش خواف نیوز هب نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حسین سنجرانی فرماندار خواف گفت: میزان تزریق روزانه واکسن در تمام نقاط شهرستان خواف برابر با هدف‌گذاری انجام شده صورت گرفته و در حال حاضر بیش از ۲۰۰ نفر برای اجرای طرح واکسیناسیون در حال ارائه خدمت هستند و در کنار تیم حوزه سلامت، نیروی محترم بسیج مردمی نیز در امر اطلاع رسانی و رعایت دستور العمل ها کمک کننده هستند.

او  با بیان اینکه تزریق واکسیناسیون کرونا براساس اولویت سنی است افزود: اینک تزریق واکسن به افراد بالای ۳۰ سال در حال انجام است و با اعلام گروه‌های سنی جدید از سوی وزارت بهداشت به سرعت گروه‌های جدید در برنامه شبکه بهداشت قرار خواهند گرفت.

رئیس ستاد کرونای شهرستان با اشاره به نزدیک شدن به بازگشایی مدارس ادامه داد: با همکاری آموزش و پرورش و راه اندازی مرکز تجمیعی واکسیناسیون، بیش از ۸۰ درصد از فرهنگیان شهرستان نیز واکسینه شدند.

انتهای پیام

ثبت شده در سایت پایگاه خبری خواف نیوز – اخبار شهرستان خواف طی شماره 5883 توسط mh64poorabbas و در روز ساعت 19:41:09
© Copyright 2021 http://khafnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5877
22 / 6 / 1400 - 19:36

مدیری که روی صندلی مدیریت نمی‌نشیند/ پاسخگویی مدیر آبفای خواف به مردم در جلوی درب ورودی اداره

مدیر امور آب و فاضلاب خواف گفت: مردم خواف وقتی به امور آب و فاضلاب این شهرستان مراجعه می‌کنند باید رضایت کامل داشته باشند و من وظیفه خود دانستم به جای نشستن روی صندلی مدیریت در جلوی درب ورودی و پشت میز خدمت بنشینم. به گزارش خواف نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، مخاطبان

مدیر امور آب و فاضلاب خواف گفت: مردم خواف وقتی به امور آب و فاضلاب این شهرستان مراجعه می‌کنند باید رضایت کامل داشته باشند و من وظیفه خود دانستم به جای نشستن روی صندلی مدیریت در جلوی درب ورودی و پشت میز خدمت بنشینم.

به گزارش خواف نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، مخاطبان در سامانه «فارس من» سوژه‌ای با عنوان «مدیر آبفای خواف روی صندلی مدیریت نمی‌نشیند» را ثبت و درخواست پیگیری داشتند.

سیدحسن رضائیان درباره این سوژه گفت: مردم شهرستان خواف وقتی به امور آب و فاضلاب این شهرستان مراجعه می‌کنند باید رضایت کامل داشته باشند و من وظیفه خود دانستم به جای نشستن روی صندلی مدیریت در جلوی درب ورودی و پشت میز خدمت بنشینم.

مدیر امور آب و فاضلاب خواف اظهار کرد: توجه به اینکه خواف پهناورترین شهرستان خراسان رضوی است، امور آب و فاضلاب رسالت تأمین، انتقال و توزیع آب شرب سالم و بهداشتی در گستره این شهرستان پهناور با جمعیتی بالغ بر ۱۶۰ هزار نفر در ۶ شهر و ۸۳ روستای تحت پوشش در مرز شرقی کشور را عهده‌دار است.

وی افزود: اگرچه تمامی خدمات آب و فاضلاب در بستر اینترنت و همچنین دفاتر خدماتی قابل عرضه است اما حضور ارباب رجوع از شهرها و روستاهای تحت پوشش به مرکز شهرستان جهت دریافت خدمات و همچنین رسیدگی به درخواست‌ها را شاهد هستیم.

رضائیان عنوان کرد: از آنجایی که برخی از این مراجعات جهت ملاقات و دریافت راهنمایی‌های لازم با اینجانب است وظیفه خود دانستم جهت ارتباط صمیمی و بی‌پرده با ارباب رجوع روزهایی از هفته کاری را در میز خدمتی که ورودی اداره تعبیه شده است حضور یابم و جهت پیگیری کارها، پاسخگویی و رسیدگی به درخواست و راهنمایی ارباب رجوع پشت میز خدمت در ورودی اداره بنشینم.

مدیر امور آب و فاضلاب خواف افزود:امیدوارم با تداوم این اقدام بتوانم ضمن تکریم ارباب رجوع جایگاه جدیدی را برای ارتباط صمیمی و به دور از تعارفات اداری با مردم عزیز و فهیم شهرستان ترسیم کنم.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل وسعت شهرستان، برنامه‌ریزی جهت حضور در ادارات تابعه به‌صورت منظم و مستمر در راستای ارتباط بهتر با مردم شهرها و روستاها که متقاضی دریافت خدمات و یا ارائه راهکار هستند را در دستور کار دارم تا بدین طریق ضمن تسریع در روند کارها و کاهش هزینه و رفت و آمدها از نزدیک با مشکلات موجود روبه‌رو شوم و با استفاده از نظرات کارگشای مردم بتوانم مشکلات آن‌ها را حل کنم و شاهد رضایت مردم باشیم.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری خواف نیوز – اخبار شهرستان خواف طی شماره 5877 توسط mh64poorabbas و در روز ساعت 19:36:55
© Copyright 2021 http://khafnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5907
22 / 6 / 1400 - 15:38

آغاز شور عاطفه ها از 20 شهریور در خواف

رئیس کمیته امداد خواف گفت: شور عاطفه‌ها با همکاری کمیته امداد، صدا و سیما، آموزش و پرورش، بسیج و همچنین مراکز نیکوکاری از روز شنبه ۲۰ شهریورماه آغاز شده و تا ۱۱ مهرماه ادامه دارد. به گزارش خواف نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مجتبی حیاتی، با اعلام این خبر افزود: این

رئیس کمیته امداد خواف گفت: شور عاطفه‌ها با همکاری کمیته امداد، صدا و سیما، آموزش و پرورش، بسیج و همچنین مراکز نیکوکاری از روز شنبه ۲۰ شهریورماه آغاز شده و تا ۱۱ مهرماه ادامه دارد.

به گزارش خواف نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مجتبی حیاتی، با اعلام این خبر افزود: این طرح با هدف تامین لوازم تحصیلی دانش‌آموزان نیازمند در حال برگزاری است که با توجه به شیوع  ویروس کرونا علاوه بر تامین لوازم التحریر، پرداخت کمک‌هزینه تحصیل ملزومات و تجهیزات آموزش غیر حضوری دانش‌آموزان در اولویت این طرح قرار دارد.وی بیان کرد: مردم نیکوکار شهرستان خواف می‌توانند علاوه بر مراجعه به کمیته امداد و مراکز نیکوکاری از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۱۶۰۹۸ و یا شماره‌گیری کد دستوری # 0517 *۸۸۷۷* کمک‌های خود را به دانش‌آموزان نیازمند اهدا کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۵۱۵۴۲۲۹۰۴۴ تماس برقرار کنند.شایسته ذکر است: شهرستان مرزی خواف در 276 کیلومتری جنوب شرقی مرکز استان قرار دارد و از 9400 خانوار با 20 هزار نفر جمعیت حمایت می کند.

انتهای پیام

ثبت شده در سایت پایگاه خبری خواف نیوز – اخبار شهرستان خواف طی شماره 5907 توسط mh64poorabbas و در روز ساعت 15:38:00
© Copyright 2021 http://khafnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5904
22 / 6 / 1400 - 15:35

از میان هزار و 165 رزمنده داوطلبی که از شهرستان خواف به جبهه اعزام شدند، بالغ بر 110 رزمنده به افتخار شهادت نائل آمدند

به گزارش خواف نیوز به نقل از دفاع پرس«محمد یاقوتی‌نژاد» مسئول دفتر نمایندگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شهرستان خواف ، ضمن تشریح راهبردهای اجرایی ستاد گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس در این شهرستان اظهار داشت: از میان هزار و 165 رزمنده داوطلبی که از شهرستان مرزی و تلفیقی خواف به

به گزارش خواف نیوز به نقل از دفاع پرس«محمد یاقوتی‌نژاد» مسئول دفتر نمایندگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شهرستان خواف ، ضمن تشریح راهبردهای اجرایی ستاد گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس در این شهرستان اظهار داشت: از میان هزار و 165 رزمنده داوطلبی که از شهرستان مرزی و تلفیقی خواف به دفاع مقدس اعزام شدند، بالغ بر 110 رزمنده به افتخار شهادت نائل آمدند که از این تعداد، حدود 60 درصد شیعه و مابقی از برادران اهل سنت هستند که مضاف بر 268 جانباز سروقامت و 34 آزاده سرافراز، جامعه ایثارگران شهرستان را تشکیل می‌دهند که وظیفه آحاد جامعه را نسبت به حفظ ارزش‌های دفاع مقدس که ثمره مجاهدت شهدای و ایثارگران است سنگین‌تر می‌کند.

وی افزود: شهدای شهرستان مرجع وفاق و برادری مضاعف میان شیعیان و اهل سنت هستند؛ به طوری که علاوه بر شیعیان، جمعیت قابل توجهی از برادران اهل سنت نیز مشتاق به مشارکت در برنامه‌های گرامیداشت بودند ولذا تدابیر و دستورالعمل‌های ویژه‌ای برای هفته دفاع مقدس سال جاری تدارک دیده شده است.

مسئول دفتر نمایندگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شهرستان خواف خاطرنشان کرد: جلسات ستاد بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس به ریاست فرماندار و با حضور مسئولین دستگاه‌های اجرایی شهرستان و فرماندهان نظامی و انتظامی برگزار شده است و اگرچه برنامه‌ها، متنوع و جامع هستند اما بر اقدام مؤثر ستادی در راستای ثبت و مستندسازی خاطرات پیشکسوتان، رزمندگان و آزادگان دفاع مقدس تمرکز ویژه‌ای شده است.

وی با بیان اینکه کلیه برنامه‌های هفته دفاع مقدس با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد، ادامه داد: غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدا و شهدای گمنام شهرستان، نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت، حضور راویان دفاع مقدس در مدارس، دانشگاه‌ها و مساجد، یادواره‌های شهدای دفاع مقدس با دعوت از پیشکسوتان رسته‌های مختلف نیروهای مسلح و سرکشی از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران بخش دیگری از برنامه‌های بزرگداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان خواف است.

ظرفیت‌های ویژه فرهنگی اربعین در هفته دفاع مقدس

یاقوتی‌نژاد ضمن تأکید بر ضرورت استفاده مؤثر از ظرفیت اربعین حسینی که در سال جاری با هفته دفاع مقدس مصادف شده است، تصریح کرد: یکی از ملاحظات ویژه ستاد بزرگداشت مبتنی بر همزمانی هفته دفاع مقدس سال جاری با اربعین سید و سالار شهیدان بود که منشأ بروز ظرفیت‌های ویژه تبلیغی و فرهنگی است لذا برنامه‌های بصیرتی مرتبطی برای اجرا در محافل و جلسات مختلف در نظر گرفته شده که از جمله آن‌ها می‌توان به برگزاری مسابقات کتابخوانی و مراسمات شب شعر با موضوع تأثیرگذاری حماسه حسینی در دفاع مقدس اشاره کرد.

وی ابراز داشت: یکی از ویژگی‌های بارز برنامه‌های ستاد بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس، تبیین نقش اقشار و آحاد مختلف مردم شهرستان در این سال‌های پرحماسه است به طوری که از یکسو نقش ایثارگران زن خصوصاً مادران و همسران شهدا و ایثارگران در قالب همایش زنان در دفاع مقدس تبیین خواهد شد و از سوی دیگر، تفاهمات و هم افزایی‎های شایسته‌ای با جامعه روحانیت شهرستان برای معرفی ویژه شهدای روحانی دفاع مقدس صورت گرفته است.

مسئول دفتر نمایندگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شهرستان خواف، فضای مجازی را یک فرصت مناسب برای بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس دانست و گفت: اگرچه در عمل، فضاسازی محیطی شهرستان خواف با نام‌گذاری میدان مرکزی شهر بنام میدان شهدا صورت خواهد گرفت و هم چنین تلاش بر این بوده که با برگزاری مسابقات ورزشی، تفریحی و خانوادگی همچون کوهپیمایی و تیراندازی، عموم مردم در هفته دفاع مقدس امسال مشارکت داشته باشند اما با توجه به محدودیت‌های کرونایی، یکی از راهکارهای ستاد گرامیداشت این بود که به ظرفیت فضای مجازی توجه ویژه شود.

وی در انتها ابراز امیدواری کرد: محرومیت شهرستان مرزی و تلفیقی خواف ایجاب می‌کند که هفته دفاع مقدس با طرح‌های محرومیت‌زدایی بسیجیان شهرستان که رهروان راستین شهدا هستند، همراه شود و لذا امیدواریم تا با اعزام گروه‌های جهادی خصوصاً جهادگران عرصه سلامت به مناطق محروم شهرستان، گامی در جهت ادای دین به خون‌های پاک شهدا و صبر زینبی ایثارگران برداریم.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری خواف نیوز – اخبار شهرستان خواف طی شماره 5904 توسط mh64poorabbas و در روز ساعت 15:35:00
© Copyright 2021 http://khafnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5892
21 / 6 / 1400 - 15:20

راه موفقیت دولت از مسیر استفاده از نخبگان می‌گذرد

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت و مدیران اجرایی باید بدانند که تنها راه رشد و موفقیت در برنامه ها استفاده از ظرفیت دانشگاهها و نخبگان علمی است. حجت‌الاسلام علی‌اکبر احمدپور فدکی افزود: مقام معظم رهبری در نخستین دیدار خود با اعضای هیات دولت جدید به بازسازی انقلاب در همه عرصه

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت و مدیران اجرایی باید بدانند که تنها راه رشد و موفقیت در برنامه ها استفاده از ظرفیت دانشگاهها و نخبگان علمی است.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر احمدپور فدکی افزود: مقام معظم رهبری در نخستین دیدار خود با اعضای هیات دولت جدید به بازسازی انقلاب در همه عرصه های مدیریتی و  انقلابی بودن همراه با عقلانیت تاکید کردند و تحقق این امر مستلزم ارتباط قوی بین دولتمردان و جامعه علمی و نخبگانی است.

وی ادامه داد: امروز ارتباط تنگاتنگ بین جامعه دانشگاهی و مدیران اجرایی ضروری است چون جامعه علمی می تواند کمک زیادی به دولتمردان برای تحقق برنامه ها کند.

عضو هیات علمی دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد گفت:جامعه علمی تجربیات خوبی دارد و دولتمردان باید برای پیشبرد برنامه هایشان از جامعه علمی کمک بگیرند و همکاری بین بدنه اجرایی و بخش های علمی و دانشگاهی موجب گسترش  عدالت واقعی هم به لحاظ نظری و هم عملی می شود.

احمدپور فدکی افزود: عدالت از واژه هایی است که در انقلاب اسلامی ما نقش اساسی دارد و برای تحقق این مهم، دولتمردان باید از نظر نخبگان علمی و دانشگاهی استفاده کنند تا هم ابعاد عدالت روشن شود و هم نحوه اجرای عدالت در جامعه مورد توجه قرار گرفته و نهادینه و نظام مند شود.

وی ادامه داد:اعضای هیات علمی دانشگاهها و دانشجویان تحصیلات تکمیلی ظرفیتهای قابل اعتنایی هستند که اگر نیازهای دستگاههای اجرایی به این مجموعه ها ارائه شود به طور قطع راهکارهای مناسبی برای برطرف کردن مشکلات دستگاههای اجرایی پیدا می‌شود.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر محصولات دانشگاهها مورد استفاده دستگاههای اجرایی باشد یعنی دانشگاه به وظیفه اصلی خود عمل کرده است و اگر نه تولید پایان نامه های غیرکاربردی که نتواند در رفع مشکلات جامعه اثرگذار باشد با روح حاکم بر رسالت دانشگاه سازگار نیست.

منبع: ایرنا

ثبت شده در سایت پایگاه خبری خواف نیوز – اخبار شهرستان خواف طی شماره 5892 توسط mh64poorabbas و در روز یکشنبه 21 شهریور 1400 ساعت 15:20:00
© Copyright 2021 http://khafnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر