مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی گفت: میانگین بارشهای زمستانی امسال در ماههای دی و بهمن در مناطق مختلف این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از شش برابر شده است.

به گزارش خواف نیوز دکتر محسن عراقی زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ماههای دی و بهمن امسال، ۷۶ میلیمتر باران در خراسان رضوی باریده است که این میزان در مدت مشابه پارسال ۱۳ میلیمتر بود.
وی افزایش بارشهای زمستانی طی دی و بهمن امسال در خراسان رضوی را نسبت به دوره آماری بلند مدت حدود یک و نیم برابر عنوان کرد و ادامه داد: میانگین بارشهای زمستانی استان در دوره آماری بلند مدت ۵۳ میلیمتر بوده است.
مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارشهای زمستانی در مشهد طی دی و بهمن ماه امسال هم رشدی بیش از سه برابر نسبت به سال گذشته داشته است به طوری که در این مدت ۶۳ میلیمتر باران در مشهد باریده است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۲۲ میلیمتر بوده است.
عراقی زاده گفت: میزان بارشهای زمستانی طی دی و بهمن امسال در مشهد نسبت به دوره آماری بلند مدت تغییری نکرده است.
وی ادامه داد: بیشترین بارشهای زمستانی امسال در شهرستان خواف به میزان ۱۲۴ میلیمتر و کمترین آن در چناران به میزان ۴۰ میلیمتر بوده است.
مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی گفت: در دو ماه نخست زمستان امسال بارشها در تمام مناطق استان خراسان رضوی نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و به جز شهرستانهای تربت حیدریه، نیشابور و مناطق گلمکان و ریوش، بقیه شهرستانهای این استان نسبت به دوره آماری بلندمدت نیز افزایش بارندگی را تجربه کرده اند.
عراقی زاده افزود: طبق نقشه ها و مدلهای هواشناسی وضعیت بارندگی در خراسان رضوی در طول زمستان امسال خوب و مناسب پیش بینی شده است.
میانگین سالانه بارندگی در کشور ۲۵۰ و در خراسان رضوی ۲۱۰ میلیمتر است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری خواف نیوز – اخبار شهرستان خواف | سیاسی، فرهنگی،هنری، اجتماعی، ورزشی