مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نیز گفت: این استان با بیش از سه هزار روستا ۱۳۰ مجموعه بوم گردی دارد که ۳۵ مرکز آن فعال است در حالی که برخی استانها بیش از ۴۰۰ بوم گردی فعال دارند.
ابوالفضل مکرمی فر افزود: در استان فارس یک بوم گردی روستایی با چند اتاق و یک وعده غذای روستایی جاذبه های گردشگری را برای خارجی ها فراهم کرده است و این خانه های گلی و مردم با صفا و با احساس موجب جذب گردشگر خارجی در این روستا ها شده است.
وی به بوم گردی موفقی در خواف اشاره کرد و گفت: این بوم گردی که گردشگران اروپایی را به سوی خود می کشد تا پایان سال پر است، اینک مردم منطقه خواف به داشته های خود توجه پیدا کرده اند و قیمت همان منازل در خواف میلیاردی شده است.
مکرمی فر افزود: قنات، باغ، نخلستان، پیست اسکی، ییلاق، غار، کویر، چشمه، باتلاق، آبشار، اماکن معدنی، سنگ نوشته، کوه، دره و رودخانه، دشت و یخچال طبیعی از جمله مکانهای طبیعی برای گردشگری هستند که بی تردید همه روستاهای بخش مرکزی از این قبیل موارد گردشگری دارند.
وی اظهار داشت: گردشگری با هدف تفریح و سرگرمی است که با سفر گردشگران به یک روستا و دیدن مناظر این هدف محقق می شود.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: سردابه، قتلگاه، سنگ آسیاب، مقبره، خانه های قدیمی، حجاری، پل، آب انبار، مقبره امامزاده، قلعه، کاروانسرا، آتشکده، بافتهای تاریخی قدیمی و بقعه از جمله مکانهای تاریخی دینی است.
وی افزود: توسعه روستا تنها ساخت کارخانه های مختلف نیست ، اکنون باید به داشته های گردشگری طبیعی و تاریخی در روستاها توجه داشت ، هرچند صنعت گردشگری نیازمند زیر ساخت و تبلیغ است اما با کمترین هزینه فراهم می شود از این رو به آن صنعت بدون دود می گویند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری خواف نیوز – اخبار شهرستان خواف | سیاسی، فرهنگی،هنری، اجتماعی، ورزشی