رئیس هیات عامل ایمیدرو روز دوشنبه از فولاد خراسان بازدید کرد و در نشستی در استانداری خراسان رضوی که سرپرست فرمانداری خواف و نیز فرمانداران رشتخوار، تربت حیدریه و گناباد و همچنین مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان و مدیران عامل شرکت‌های سرمایه‌گذار در آن حضور داشتند، شرکت کرد.

به گزارش خواف نیوز در این نشست درباره تمایل سرمایه‌گذاران در طرح‌های زیربنایی مجتمع سنگ آهن سنگان مانند پروژه‌های انتقال آب از دریای عمان به سنگان، توسعه خط آهن و ساخت فرودگاه گفت‌وگو شد.
در این جلسه مقرر شد که مجموعه شرکت‌های صنایع معدنی منطقه سنگان با محوریت ایمیدرو در شرکت سرمایه‌گذاری انتقال آب چابهار به مشهد (شرکت تابش) مشارکت کنند. البته میزان و نحوه مشارکت هر مجموعه با محوریت ایمیدرو تعیین خواهد شد. در این باره مقرر شد در یک ماه آینده تفاهمنامه نحوه مشارکت شرکت‌های فولادی با هماهنگی ایمیدرو و با حضور مسئولان ملی و محلی در استانداری خراسان رضوی آماده شود.

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: سرمایه‌گذاران آماده مشارکت در اجرای طرح‌های زیربنایی مجتمع سنگ آهن سنگان هستند.
خداداد غریب‌پور در نشست استانداری خراسان، تاکید کرد: با توجه به آمادگی شرکت‌های سرمایه‌گذار، لازم است نحوه مشارکت شرکت‌های صنایع معدنی در پروژه‌های انتقال آب، توسعه خط آهن و ساخت فرودگاه مشخص شود.
وی با تاکید بر اینکه ایمیدرو برای سرمایه‌گذاری در زمینه انتقال آب آمادگی دارد، گفت: شیوه سرمایه‌گذاری شرکت‌های فولادی در پروژه انتقال آب دریای عمان به شرق کشور، باید در قالب تفاهمنامه همکاری مشخص شود.
غریب‌پور با بیان اینکه انتقال کنسانتره و گندله سنگ آهن در منطقه سنگان خواف، نیازمند ایجاد شبکه ریلی است، گفت: تفاهمنامه ساخت راه آهن سنگان به بافق به طول ۸۰۰ کیلومتر به امضا رسیده و بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، شهریور امسال قرارداد آن امضا خواهد شد.
وی تصریح کرد: شرکت‌های صنعتی و معدنی برای ساخت فرودگاه در منطقه سنگان خواف آمادگی دارند و در صورت موافقت مدیران استانی، می‌توان جزییات مشارکت در اجرای این پروژه را در قالب یک تفاهمنامه تعیین کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری خواف نیوز – اخبار شهرستان خواف | سیاسی، فرهنگی،هنری، اجتماعی، ورزشی