به گزارش خواف نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان خواف در این دیدار ۸ نفرازتولید کنندگان، هنرمندان، مربیان و فروشندگان صنایع دستی به همراه آقای باعقیده رییس اداره میراث فرهنگی  شهرستان مسایل و مشکلات خود را در زمینه های مختلف با آقای سپهری درمیان گذاشتند.
درابتدای این دیدار باعقیده ضمن ارایه گزارشی آخرین وضعیت صنایع دستی شهرستان در خصوص تعداد هنرمندان ،پرداخت تسهیلات و نیز حضور هنرمندان خوافی در نمایشگاههای مختلف ارایه کرد و مشکلات موجود در بخش صنایع دستی شهرستان مانند نبودن محل دایمی عرضه محصولات بومی -سنتی ،مشکلات حوزه تسهیلات اشتغال زایی هنرمندان و موضوع بیمه را بیان کرد..
در ادامه آقای  سپهری  نیز  ضمن تبریک روز جهانی صنایع دستی  گفت کارگاه‌های صنایع دستی میتوانند نقش مهم و اساسی در ایجاد اشتغال پایدار ایفا کنند و زمینه  این اشتغالزائی می تواند با کمترین سرمایه  فراهم شود  که باید مورد حمایت و تاکید مسئولین قرار گیرد.
وی همچنین در خصوص مکان یابی و ایجاد مرکز دایمی نمایش محصولات صنایع دستی شهرستان و همچنین موضوع بیمه هنرمندان  قولهای مساعد داده و پیگری موضوع از طریق ادارت ذیربط را خواستار شدند.
در پایان این دیدار با اهداء لوح از هنرمندان حوزه صنایع دستی شهرستان تقدیر و تشکر صورت گرفت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری خواف نیوز – اخبار شهرستان خواف | سیاسی، فرهنگی،هنری، اجتماعی، ورزشی